Klima Kompresörü Tamiri

Klima Kompresörü Tamiri

Otomobil klima kompresörleri, bir araçtaki havanın soğutulmasından sorumludur. Bu kompresörler arızalandığında, çok pahalı bir onarım olabilir. Bunun nedeni kompresörün aracın çok ulaşılmaz bir bölgesinde bulunmasıdır. Ayrıca, çoğu onarım, olası tüm arıza nedenlerini ele almaz. Bunun yerine, kısa bir süre sonra başka bir sorunun ortaya çıkması için bir sorunu çözerler. Bu nedenle, bir klima kompresörü tamiri uzmanının sisteminizi düzenli olarak incelemesi çok önemlidir. Doğru aletlere ve deneyime sahip olmak, zamanında ve uygun maliyetli bir onarım sağlayacaktır.
 

Klima Kompresörü Tamiri

Klima Kompresörü Tamiri Ve Arıza Tespit Süreci

Klima Kompresörü Tamiri Ve Arıza Tespit Süreci

Klima kompresörü tamiri işlemlerine başlamadan önce kompresör bölümündeki arızanın çözümlenmesi gerekir. Klima sisteminizdeki bir arızanın aşınma ve yıpranmadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemenin bir yolu, kompresör motorunun direncini test etmektir. Bunu, telin motor gövdesine bağlandığı terminallere bir multimetre bağlayarak yapabilirsiniz. Ardından, multimetrenizin ekranındaki iki terminal arasında kaç ohm olduğunu kontrol etmelisiniz. Multimetreler, modellerine bağlı olarak genellikle 10 ila 20 ohm arasında bir değer okur, bu nedenle klimanızı test ederken 10 ila 20 ohm arasında bir değer görmeyi beklemelisiniz. Okuduğunuz değer 10 ohm'dan azsa, yeni bir kompresörün takılması veya onarılmasına ihtiyaç duyma ihtimaliniz yüksektir.
 

Klima Kompresörü Tamiri Ve Arıza Tespit Süreci

Klima Kompresörü Tamiri Öncesi Arıza Sebepleri

Klima Kompresörü Tamiri Öncesi Arıza Sebepleri

Klima kompresörü tamiri öncesi arıza sebeplerini öğrenmek gerekir. Mevcut kompresörünüz harici hasar nedeniyle arızalanmıyorsa, sistemin daha derinlerine inmeniz ve erken yıpranmasına neden olan iç sorunları arayın. Bu sorunlardan bazıları yıpranmış fırçaları ve temas noktalarını içerir. Bu parçalara erişmek zordur ve uygun şekilde değiştirilmesi için özel araçlar gerektirir. Bu parçaların uygun şekilde bakımının yapılmaması, uzun vadede daha fazla soruna neden olabilecek sızıntılara ve verimliliğin düşmesine neden olabilir. Bu nedenle, uygun performans ve güvenilirliği korumak için bu parçaların düzenli olarak bakımının yapılması önemlidir.
 
Ne yazık ki, yanlış kullanıldıklarında veya kötüye kullanıldıklarında tüm klima kompresörlerinde aynı güvenilirlik sorunları olmayacaktır. Bazı suistimaller, sistemin soğutucu akışkanla aşırı doldurulmasını veya tek olmaması gereken durumlarda vakum uygulanmasını içerir. Bakım sorunlarını veya yanlış kullanımı görmezden gelmeye devam ettikçe, sisteminiz zamanla daha sık arızalanmaya başlayabilir veya başka beklenmeyen sorunlarla karşılaşabilir.
 
Korona telleri veya temas noktaları gibi aşınmış parçaların değiştirilmesinin gerekli olup olmadığı konusunda bazı tartışmalar vardır. Bir klima kompresörü tamiri ederken. Bazı profesyoneller, bu parçaların dayanacak şekilde üretildiğine inanıyor. Bu nedenle kompresörden önce yıpranacakları mantıklı! Diğerleri, aşınmanın herhangi bir parçanın değiştirilmesi gerekmeden çok önce gerçekleştiğini düşünür, bu nedenle sızıntıları düzeltmek yerine aşınmış parçaları değiştirmek gerekli değildir! Bununla birlikte, çoğu profesyonel, daha önceki kötüye kullanım veya ihmal nedeniyle henüz yapmıyorlarsa, aşınmış parçaların değiştirilmesini önerir.
 
Soğutucu seviyelerinde değişiklik yapmak çoğunlukla zararsız olsa da yanlış kullanımın sisteminizde beklenmeyen sorunlara neden olabileceği bazı durumlar vardır. Karıştırma sırasında soğutucu akışkanın girdiği contalarda ve bağlantılarda düşük verimlilik veya sızıntılar dahil. Ne yaptığınızı bilmiyorsanız, soğutucu seviyelerinde değişiklik yapmamak en iyisidir; aksi takdirde, uzun vadede yarardan çok zarara yol açabilirsiniz!
 
Bir klima kompresörü tamiri veya montaj işi yaparken, tamircilerin soğutucu akışkanın araç sistemlerinde nasıl çalıştığını anlamaları önemlidir, böylece doğru şekilde ele alabilirler. Bu işlemle ilgili olası tuzaklar. Bunun da ötesinde, klima sistemlerinin nasıl çalıştığını bilmek, gereksiz arızaları önlemeye ve yolda maliyetli onarımlardan kaçınmaya yardımcı olacaktır. Örneğin, daha fazla soğutucu eklemenin contalara zarar verebileceğini ve daha sık servis gerektirebileceğini bilmek, gereksiz bir onarımın yapılmasını önlemeye yardımcı olur ve bu süreçte size paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir! Aracınızın klima sisteminin bakımını doğru şekilde yapmak aracınızı güvenli ve güvenilir tutacaktır. Bu da zaman içinde size gazdan tasarruf etmenizi sağlayacaktır!
 

Klima Kompresörü Tamiri Öncesi Arıza Sebepleri

Klima Kompresörü Parça Değişimi

Klima Kompresörü Parça Değişimi

Klima kompresörü tamiri çok önemli bir konudur ve bu konuda verilen hizmetler aracın konforuna çok büyük destek verir. Aracın serinlemesi, rahatlaması ve iklim koşullarının iyi standartlarda olması için klimalar kullanılır. Klimaların soğutma özelliği ise özellikle sıcak yaz günlerinde muazzam bir konfor fırsatı yaratır. Klimaların verimli çalışması için her türlü parça ve sisteminin düzenli ve sağlıklı olması gerekir. Özellikle klima kompresörü her koşulda verilmiş çalışmalıdır. Eğer herhangi bir çalışma sorunu ortaya çıkarsa klima verimliliği düşer ve aracın konfor performansında gözle görülür bir düşüş yaşanır. Servis olarak tamir ve değişim çalışmalarımız klima problemlerin giderilmesine büyük destek verir. Düzenli periyodik bakımlarda klimaları gözden geçirir, onların soğutma becerisini değerlendiririz. Soğutma kapasitesinde herhangi bir düşüş olan klimalar için, tamir ve değişim konusunda hizmet çözümlerimiz kendini gösterir. Klimanın kendisi, klima bileşenleri, klima gazı ve kompresör gibi diğer unsurlar, her bir bakımda gözden geçirilir. Arızalı ve sorunlu olarak tespit edilmiş parça ve bileşenlerin tamiri büyük önem taşır. Gerek parça değişim gerekse de tamir konusunda ekonomik hizmetlerle birlikte, servisimiz size önemli çözümler üretir. Araç klimanızın verimliliği ve araç performansınızın avantajı konusunda, servisimizden alacağınız hizmetler sizin için en iyi ve gerekli çözümleri gündeme getirir. İhtiyaç duyduğunuz kaliteli ve güvenilir hizmet için, servisimize müracaat edebilir ve buradaki hizmet standartlarını değerlendirebilirsiniz.

Klima Kompresörü Parça Değişimi