Akü

Akü

Esenyurt Akü servisi olarak sizlere profesyonel hizmetler sunuyoruz.

Akü hizmetlerimizden ve oto elektrik hizmetlerimizden yararlanmak için işletmemizi ziyaret edin. Araba aküleri, bir aracın çalışması için gereklidir. Hemen hemen tüm otomobillerde pil bulunur ve bunlar radyo ve ışıklar gibi otomobilin aksesuarlarına güç sağlamak için kullanılır. Arabanızın aküsü bittiğinde oldukça stresli olabilir. Pillerin düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir, böylece sizinkileri ne zaman değiştirmeniz gerektiğini bilirsiniz. Ayrıca, piliniz bitmişse arabanızı kullanamazsınız. Bu nedenle, araç akünüzü nasıl kontrol edeceğinizi ve akünüz bitmişse ne yapacağınızı bilmek önemlidir.
 
Esenyurt akü servisini tercih ederek benzersiz bir hizmet deneyimi yaşayabilirsiniz. Bitmiş akü gibi sorunlardan kaçınmak için araç akülerinin düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. Her arabanın her ay aynı saatte bakım kontrolüne ihtiyacı vardır. Bu kontrol, pilinizin sağlıklı kalmasına ve düzgün çalışmasına yardımcı olur. Ayrıca, seyahate çıkmadan önce pilinizde herhangi bir sorun olup olmadığını öğrenecek ve sorunları gidereceksiniz. Tüm araç aküleri sonunda ölür, ancak düzenli kontroller bunun çok hızlı olmasını engeller. Oto elektronik konusunda yaşadığınız tüm problemler için firmamızla iletişime geçebilirsiniz!
 

Aracınızın Aküsünü Nasıl Kontrol Edersiniz?

Esenyurt akü servisi akülerinizi titizlikle kontrol eder. Çoğu araba aküsü motor bölmesinde bulunur. Bu nedenle sizinkine erişmenize yardımcı olması için bir araba onarım kılavuzuna ihtiyacınız olacak. Çoğu pilin alt kısmında bir kaşık yerleştirip pillerdeki pisliği çıkarabileceğiniz havalandırma delikleri vardır. Bundan sonra, pil etiketinizi ve erişim numaralarınızı tanımlamanız gerekir. Etiket üzerindeki sayılar, pilin tamamen bozulmadan önce kaç kez şarj edilebileceğini gösterir. Ayrıca araç üzerindeki Warren Number etiketine bakarak aracınızın modeli, yılı ve motor hacmi ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Buradan, pilinize erişmek için hangi yedek parçalara ihtiyaç duyacağınızı belirleyebilirsiniz.
 
Harici bir araç aküsünü kontrol ederken, önce kapalı olduğundan ve herhangi bir elektrik kaynağına bağlı olmadığından emin olun. Pilin üzerindeki tırnağın nerede olduğunu bulun ve çekip çıkarın. Bu size şunları sağlayacaktır: 
 
  • Terminallere erişim; 
  • Aküdeki eski suyu boşaltın; 
  • Hermetik koruma nedeniyle (örneğin: şeyler) tehlikeli herhangi bir şeyin kazara pile sıkışmasını önleyin. Ardından, artı (+) terminalin pil üzerinde nerede olduğuna bakın. Bu genellikle pil kutusunun üstünden dışarı çıkan gümüş bir düğme veya direktir. Negatif (-) terminal genellikle kasanın altında bulunur ve düz uçlu bir tornavida ile çıkarılabilen plastik bir kapağa sahiptir. Bu iki numarayı belirledikten sonra, arabanızın aküsünü kontrol etmeye hazırsınız!
 

Akü Bakımı

Esenyurt akü hizmetleri aracınız için gerekli bakım konusunda ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve sizin için önemli çözümler üretecektir. Öncelikli olarak kutup başlarında oluşan korozyon etkisini görebilir ve bu konuda alınacak tedbirlerle birlikte çözüm oluşturabilirsiniz. Gereksinim ve ihtiyaçlarınızı karşılama konusunda servisimiz uzman ekipleri ile bu konuda göreve hazırdır. Modern istasyonlarımız akü ile ilgili hizmetleri en uygun şekilde karşınıza getirmektedir. Yolda kalmadan sağlıklı ulaşım imkânından yararlanmak isteyen herkes aracında akünün mevcut durumu hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Akü Değişim Hizmeti

Esenyurt akü ile akü bittiği zaman değişim konusunda önemli bir çözüm ve fırsat elde edebilirsiniz. Garantili akü hizmeti özellikle 2 yıl zaman zarfında değişim gerektiren hizmetlerde ücretsiz çözümler sunmaktadır. Bununla birlikte akü arızalarını giderme noktasında yine servisimizin hizmet performansına güvenebilirsiniz. Aracınız ve akünüz için en iyi hizmeti servisimizin dikkatle sunduğu çözümler arasında görmeniz, aracınız için önemli bir avantaj sağlayacaktır. Her seferinde yola çok daha güvenli şekilde çıkmak adına burada verdiğimiz hizmetleri en iyi şartlarda değerlendirebilirsiniz.

İlgili Konular

Esenyurt Oto Sanayi

Esenyurt Oto Sanayi

Esenyurt oto sanayi çok geniş ve kapsamlı hizmetlerle adından söz ettirmiştir.

Rehbere git

Oto Direksiyon Tamiri

Oto direksiyon tamiri sürüş deneyimi için hayati önem taşır.

Rehbere git
Oto Direksiyon Tamiri
Klima Kompresörü Tamiri

Klima Kompresörü Tamiri

Klima kompresörü tamiri profesyonellik gerektiren onarımlardır.

Rehbere git

Araç Lastik Bakımı Nasıl Yapılmalı

Peki Araç Lastik Bakımı Nasıl Yapılmalı? Araç lastiği bakımı ve nasıl yapılması gerektiği konusunda pek çok bilgi bulunmaktadır

Rehbere git
Araç Lastik Bakımı Nasıl Yapılmalı