Kış Bakımı

Kış Bakımı

Esenyurt oto kış bakımı araçlarınızın kış aylarının girişinde yapılması gereken uygulamalardır.

Kış bakımı araçlarınızı uzun ve zorlu kış günlerinde kaza, arıza ve diğer tehditlerden korur. Kış bakımı adı altında lastik bakımı, akü bakımı, oto elektronik ve diğer bakım hizmetlerini siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Ayrıca Periyodik bakım hizmetleriyle sizlere benzersiz bir hizmet deneyimi sunuyoruz. Oto bakımı çözümlerinde firmamız siz değerli müşterilerine her zaman kreatif hizmetler sunmaya devam edecektir. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir! 

Kış Bakımı Nedir?

Esenyurt oto kış bakımı soğuk aylarda aracınızın veya kamyonunuzun sorunsuz çalışmasını sağlar. Kış aylarında araçlarınızda yapılan rutin kontroller kış bakımı olarak tanımlanır. Uzun vadede size zaman ve para kazandırabilecek basit bir görevdir. Ayrıca, yetersiz oto bakımının neden olduğu maliyetli onarımları önler. Yaz aylarında doğru oto bakımını yaptırmak, aracınızla ilgili sorunları önler ancak bu, kış aylarındaki sorunları engellemez.
 

Kış Bakımı Ne İşe Yarar?

Esenyurt oto kış bakımı servisinden aldığınız hizmetlerden biri de kış bakım hizmetleridir. Bu hizmetler araçlarınızı kış ayları boyunca tüm arızalardan korumaya yönelik bir hizmettir. Öncelikle, kış mevsimine girmeden önce aracınızın iyi çalışır durumda olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Sadece bir motor veya şanzıman sorunu keşfetmek için arabanızı kışa hazırlamaya başlamak istemezsiniz. Başlamadan önce bir güvenlik kontrolü, tüm bakım ihtiyaçlarınızı karşılamalıdır. Ardından, bir otomobil parçaları mağazasından veya yerel bakkaldan bir kışlama seti satın alın. Çoğu kit, aracınızı kolayca kışa hazırlamak için hortumlar, silecek lastikleri ve diğer aksesuarları içerir. Bu kitlere çok para harcamanıza gerek yok. 

Kış Bakımı Nasıl Yapılır?

Esenyurt oto kış bakımı merkezi ile şimdi kış sezonuna hazırlanma zamanı. Çoğu araç, yaz aylarında bazı temel kışlama prosedürlerine ihtiyaç duyar. Ancak çoğu garaj ve benzin istasyonu sadece soğuk aylarda buna odaklanır. Bu nedenle, önceden plan yapmak ve bu görevleri kar uçmadan önce gerçekleştirmek akıllıca olacaktır. Şimdi ekstra özen göstermeniz size zaman kazandıracak ve daha sonra ağırlaşmanızı sağlayacaktır. Kar taneleri düşmeye başladığında arabanız daha iyi durumda olacak ve aynı zamanda daha iyi çalışacak.
 
Başlamak için aracınızın dışını bir su solüsyonuyla silin ve havluyla iyice kurulayın. Bu, yaz seyahatleri sırasında birikebilecek toz veya kiri ortadan kaldırır. Ardından, arabanızın tüm kapılarını kapatın ve emniyet kemerleriyle sabitleyin. Bu, sürüş sırasında herhangi bir kapının açılmasını önler ve sürüş sırasında iç mekanınızın serin kalmasına yardımcı olur. Ek olarak, çalışmaya başlamadan önce aracınızın tüm camlarını emniyete alın- siz arabanızın içinde çalışırken kimse cam kırılmasını duymak istemez!
 
Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, aracınızın tüm sıvılarını aşağıdaki gibi bir hortumla boşaltmak olacaktır. Bu, zamanla pahalı parçaları yakabilecek sızıntıları önler. Garajların çoğu, kış mevsiminde diğer sıvılar için temel olarak fren hidroliği kullanılmasını önerir. Ardından, aracınızın her bir parçasına bir miktar antifriz ekleyin. Özellikle sizinki varsa, ön cam yıkama sisteminize. Bundan sonra, aracınızın her bir parçasına biraz motor yağı ekleyin. Şanzıman veya aks dişlileri gibi ihtiyacınız olduğundan emin olmadığınız parçalara bile. Son olarak, yukarıdan boşalttıktan sonra aracınızın motorunun her bir parçasına biraz yakıt dengeleyici ekleyin.
 
Esenyurt oto kış bakımı önümüzdeki sezon için hazırladıktan sonra çok az çaba gerektirir. Çoğu sorun, hiç kimsenin arabasının düzgün çalışmaması için neden aramadığı gece olur. Şimdi basit görevleri gerçekleştirin, böylece daha sonra sorunları çözerek zaman kaybetmek zorunda kalmazsınız! Araçlarınızı güvenilir bir şekilde kışa hazırlamak istiyorsanız firmamızla iletişime geçin!
 

İlgili Konular

Oto Direksiyon Tamiri

Oto Direksiyon Tamiri

Oto direksiyon tamiri sürüş deneyimi için hayati önem taşır.

Rehbere git

Araç Lastik Bakımı Nasıl Yapılmalı

Peki Araç Lastik Bakımı Nasıl Yapılmalı? Araç lastiği bakımı ve nasıl yapılması gerektiği konusunda pek çok bilgi bulunmaktadır

Rehbere git
Araç Lastik Bakımı Nasıl Yapılmalı
Esenyurt Oto Sanayi

Esenyurt Oto Sanayi

Esenyurt oto sanayi çok geniş ve kapsamlı hizmetlerle adından söz ettirmiştir.

Rehbere git

Sıfır Araç İlk Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Peki sıfır araç ilk bakımı ne zaman yapılır? bu soru aslında kişiden kişiye değişir.

Rehbere git
Sıfır Araç İlk Bakımı Ne Zaman Yapılır?